המלצה על ספראגם אהרון מכיתה ו1 ממליצה על הספר "אני אתגבר" מאת דבורה עומר.
תקציר הספר מפיה של הגיבורה:
ילדים בוהים בי לפעמים אבל זה כלום לעומת ההרגשה שלי. אני רק בת שבע אבל אני מרגישה מאוד בוגרת!  אני לפעמים מרגישה כאילו ילדים עושים לי טובה שהם איתי, למרות שהמון אימהות מודאגות ממני לא מעט ואפילו לא מרשות לילדם להסתובב איתי.
 כן, זה מאוד מעליב. אבל דוקטור רן עזר, והרבה- כל החיים שלי, לא רק בגיל קטן. גם כשהייתי בת 20 נעזרתי בו. בלעדיו אני לא חושבת שהייתי מצליחה להסתדר. אני זוכרת איך תמיד בניתוחים שהיו לי בגיל יותר קטן נעזרתי בו, הוא הלך לגן שלי והסביר לאימהות שאין מה לעשות, שזו אני. תמיד בניתוחים אמר לי לא לבכות, רק לצחוק ולשיר שירים.
תמך בי מאוד- למרות שגם ההורים שלי תמיד היו איתי, גם כשעשו בשבילי מעל ומעבר כשהמצב הכלכלי שלנו לא היה לטובתנו בכלל. אימא הייתה תופרת לי בגדים ואבא עבד עד שעות מאוד מאוחרות.
למרות שכל הניתוחים לא ממש עזרו עדיין קיוויתי כל ניתוח וניתוח.. באחד מן הימים בהם הייתי בגבס, התחלתי להתעלל בחתול, הרגשתי שזה כמו שעושים לי, אני נוגעת קצת ברגל, מכאיבה.. ובאותו רגע שרט אותי. וככה עוד ניתוח וניתוח וניתוח.. עד שבכיתה יא' הייתי צריכה לעשות עוד ניתוח, אבל לא רציתי.
כבר ידעתי איך זה הולך: מקווה שהניתוח יצליח, בסוף לא ואז כל התרגילים, הקושי והכסף הולכים לפח. מאוד לא רציתי להיכנס לזה שוב, לא תודה!
אך הגעתי לאהבתי (השנייה), יורם. אהבתי אותו מאוד, אך לא אמרתי, לא היה לי אומץ. ואחרי שסוף סוף זה קרה, והיה לי האומץ לומר, הוא החזיר באותן מילים.. אבל הנה הקץ'- זה לא החזיק הרבה זמן, למה? בגלל שאני נכה.
הכרתי גם את מירי, הייתה חברתי הטובה ביותר, אהבתי אותה ממש, ובזכותה למדתי להעריך את עצמי, ההורים שלה הולידו אותה עם שיתוק בידיים (למרות שהרגליים היו בסדר), ההורים שלה לא ידעו לקבל אותה אז סגרו אותה בחדר והתעלמו מקיומה, לא עשו עוד ילדים כי פחדו שיעבור בגנים. סוף סוף אני מבינה שיש מישהי יותר מסכנה ממני.
ועוד פעם קץ'- השלישיה. מירי הכירה מישהו נכה, כמוני. הם התחתנו ועשו ילדים, בריאים. מירי 'ברחה' ממני, כי היה לה אותו, ועוד פעם, אני לבד, כרגיל.

החלטתי שאני אהיה מורה לילדים כמוני, עם מוגבלויות, כדי שלא יהיו לבד (כמוני). הלכתי לאוניברסיטה והצלחתי, הייתי מורה, מורה. ועכשיו - זהו, אני מספרת לכם את הסיפור שלי.


בשנים האחרונות אנו מקדמים יצירת המלצות לספרים
כקדימונים מוסרטים (טריילרים). לפניכם כמה מוצלחים במיוחד: המלצה לספר אנה פרנק היומן הגרפי.יצרה את הקדימון זהר מושקטלקדימון המלצה לספר השמיני בסדרת "אייבי+בין" מאת אנני ברוז.  יוצרות: הילה קלקה ומאיה בר

https://drive.google.com/file/d/0B0xi3wRce5YBaUpqU1o1S0lNRjA/view?usp=drivesdkקדימון המלצה לספר "מה שעובר לי בראש" מאת רותי יצחקי
יוצר: עינב לסר
https://www.youtube.com/watch?v=wTTr4JRJQqIקדימון המלצה לספר "הפרעוש - סיפורו של ליונל מסי"
יוצרים: רוי זימבריס, עלמה הראל, שירה ברזילי, אורי בן מויאל, דן הלדמן ואיל אשכנזי
https://www.youtube.com/watch?v=di1wHkSl9Eg


אנה פראנק היומן הגראפי

תגובה 1: